top of page

Wix vs. Wordress

PREČO WIX?

Wix-Logo.png

Uvažujete, že vaše internetové stránky chcete vytvoriť s pomocou online web editora Wix / Editor X? Možno práve pre vás je Wix naozaj to najlepšie riešenie.

 

Spomedzi tzv. WYSIWYG online web editorov je Wix vo svete ten najlepšie hodnotený nástroj na tvorbu webstránok a používa ho vyše 170 000 subjektov na celom svete. Wix, okrem hlavnej aplikácie na tvorbu webu momentálne ponúka vyše 300 mini aplikácií, s pomocou ktorých nevybudujete len jednoduchú webstránku, ale komplexný a kvalitný nástroj pre aktívny digitálny marketing. Pravda je, že pre tvorbu webstránok trhu dominujú tzv. CMS redakčné systémy ako je Wordpress, Joomla a Drupal, no treba spomenúť 4 najdôležitejšie skutočnosti, ktoré Wix pred týmito CMS redakčnými systémami, v niektorých kategóriách, favorizujú:

1.

O BEZPEČNOSŤ A FUNGOVANIE VAŠEJ WIX WEBSTRÁNKY SA VÔBEC NEMUSÍTE STARAŤ

V poslednom čase rastie množstvo hackerských útokov na web stránky postavené s CMS redakčnými systémami ako je Wordpress a Joomla. Ak sa dostatočne nevenuje pozornosť čo najrýchlejšej inštalácii aktualizácií redakčného systému, vystavujete sa riziku zavírenia vašej webstránky, ktorý následne vašu webstránku znefunkční. Zvyčajne vtedy pomôže zavírený obsah len zmazať a nanovo nainštalovať neinfikovanú verziu webstránky, ak ste si ju pretdým pravdaže uložili. V prípade používania Wix sa vôbec nemusíte starať o žiadne aktualizácie a zálohovania systému, lebo vaša Wix webstránka je uložená na servere Wix, a je v bezpečí voči akýmkoľvek hackerským útokom zapríčinenými neaktualizovaním systému na správu webbstránky.

2.

PRI POUŽÍVANÍ WIX WEBSTRÁNKY SA NEMUSÍTE STARAŤ ANI O AKTUALIZÁCIE NAINŠTALOVANÝCH KOMPONENTOV

Wix a jeho „miniaplikácie“ - komponenty na tvorbu obsahu webstránky sú pod neustálou kontrolou ich funkcionality. Nemusíte sa starať, či s novou verziou prehliadača všetky miniaplikácie Wix fungujú ako majú. Naopak, pri používaní komponentov pre redakčné systémy ako je Wordpress sa stáva, že nainštalované pluginy z novou verziou prehliadača prestanú správne fungovať lebo ste nezaregistrovali, že je potrebné nainštalovať si ich nové aktualizácie.

3.

WIX UMOŽŇUJE JEDNODUCHÉ PRISPÔSOBENIE WIX ŠABLÓNY VAŠIM POTREBÁM ALEBO SI S WIX VYTVORÍTE ŠABLÓNU VLASTNÚ

Wix umožňuje tvoriť dizajn webstránky úplne od začiatku alebo s použitím Wix šablóny, ktorú je možné jednoducho prispôsobiť potrebám štruktúry informácií vašej webstránky. Je treba priznať, že mnohé šablóny Wordpressu sú jednoducho úžasné, no ich dokonalá grafika s textovým a obrazovým obsahom, ktorý máte k dispozícii väčšinou veľmi nesedí. A aj keď je v ponuke snáď tísíce Wordpress šablón, len máloktorá je dokonale vhodná pre štruktúru dát tej vašej webstránky. S Wix je možné vytvoriť si vlastnú jedinečnú šablónu, ktorá presne sedí na textový a obrazový obsah, ktorý potrebujete na vašej stránke zobraziť. S Wix prispôsobujete dizajn webstránky vašim dátam a nie vaše dáta zakúpenej šablóne.

4.

PODĽA SKÚSENOSTÍ UŽÍVAŤEĽOV WIX JE EDITÁCIA OBSAHU WIX WEBSTRÁNKY VEĽMI JEDNODUCHÁ, A ZVLÁDNE JU KTOKOĽVEK

Wix je systém, ktorý môže editovať aj užívateľ bez akejkoľvek skúsenosti s tvorbou webstránok, a s náročnosťou editácie CMS redakčných systémov sa to nedá vôbec porovnať. Zmeniť fotky či text vo Wix je veľmi jednoduché. Naproti tomu je používanie Wordpress alebo Joomla omnoho náročnejšie a lepšie je, keď s týmto systémom pracujú profesionáli. Preto veľká väčšina majiteľov webstránok postavených na nejakom CMS redakčnom systéme ako je Wordpress alebo Joomla bude pri potrebe editácie obsahu webstránky neustále odkázaná na služby profesionála. Keď používate Wix, drobné editácie obsahu webstránky zvládnete úplne sami. Samozrejme, pre hlboké a komplexné zmeny v šablóne vašej Wix webstránky je vždy lepšie najať profesionála.

Gradient

PRE KOHO JE WIX VHODNÉ RIEŠENIE?

1. Ak ste pre svoju potrebu nenašli dizajnovo vyhovujúcu Wordress šablónu, ktorá vám umožní publikovať všetko čo potrebujete a v štruktúre v akej to potrebujete.

Niekedy je veľký problém nájsť pre existujúcu štruktúru vašich obrazových a textových dát vhodnú Wordpress šablónu. S Wix si viete vytvoriť šablónu presne takú, akú pre svoje dáta potrebujete.

 

2. Ak ste prokrastinátor a máte problém okamžite realizovať aktualizácie Wordpressu a nainštalovaných komponentov hneď, keď vám príde notifikácia, že to máte urobiť.

O aktualizácie Wix a jeho komponentov sa starať nemusíte, lebo sa vykonávajú automaticky.

 

3. Ak budete potrebovať  často meniť obsah na jednotivých stránkach vášho webu a vôbec nemáte čas čakať pokým vám to niekto urobí, a preto si to chcete radšej editovať sám.

Wix je tak jednoduchý a intuitívny aký len môže byť. Ak ste zvládli editovať prezentácie v Powerpoint, Wix zvládnete tiež.

 

4. Ak nie ste úplne zdatný grafik no máte k dispozícii Wix experta, ktorý vám v prípade potreby väčších zmien na webe vie pomôcť radami, či s grafickou úpravou šablóny.

Aj keď bežnú editáciu obsahu webstránky určite zvládnete sami, úpravu vašej šablóny či pridávanie nových funkcionalít webu je lepšie zveriť Wix expertovi. Ten by mal dokonale poznať Wix a jeho možnosti.

 

5. Ak chcete vytvoriť dokonale responzívny web.

Wix práve vypustil novú generáciu editora s názvom Editor X by Wix, s ktorým je možné jednoducho tvoriť vlastné responzívne chovanie obsahu vášho webu. “Starý” Wix, vrámci responzivity, používa len 2 možné šírky obrazovky - pre monitor a smartfón. Editor X by Wix vám umožní vytvoriť vzhľad pre toľko šírok obrazoviek, koľko len chcete.

 

6. Ak potrebujete aj bez detailnej znalosti HTML, Java a iných webových technológií vybudovať vlastnú webovú aplikáciu či akúkoľvek grafickú interaktivitu objektov na vašom webe.

Developerská platforma s názvom Corvid by Wix umožní aj rodenému “nekóderovi” za pár dní “nakódovať” na vašom webe akúkoľvek online aplikáciu či interaktívne chovanie objektov na webstránke. Samozrejme Corvid je už len pre Wix expertov.

bottom of page