top of page

Tvorba webových stránok pomocou Wix editora X.

Kvalitná webstránka je dôležitým marketingovým nástrojom každej firmy. Mala by obsahovať všetky dôležité informácie, o ktoré sa vaši potenciálni klienti môžu zaujímať predtým, ako u vás niečo nakúpia. Presné definovanie, čomu sa vaša firma venuje, aké tovary a služby ponúka, aké sú ceny produktov a služieb, aká je ich kvalita, aké sú kontaktné údaje a adresa, sú základnými informáciami, ktoré váš budúci zákazník potrebuje vedieť skôr, než vás osloví. 
 
Vaša webstránka sa ale môže stať aj aktívnym nástrojom vášho marketingu v prípade, že prešla tzv. SEO optimalizáciou. To znamená, že v textoch webstránky boli použité výrazy, ktoré pri hľadaní tovarov a služieb používatelia internetu skutočne hľadajú. Ak je vaša webstránka SEO optimalizovaná, Google ju pri vyhľadávaní konkrétnych výrazov zobrazí na vyšších pozíciách. 
 

Nemenej dôležité je,  ako vaša internetová stránka celkovo pôsobí na vášho potenciálneho zákazníka, aký je dizajn webstránky, čitateľnosť textov, zrozumiteľnosť textov, kvalita fotografií a responzivita webstránky, t. j. schopnosť zobrazovať sa v čitateľnej podobe aj na mobilných telefónoch a tabletoch. To, v akom stave máte webstránku, veľmi ovplyvňuje dojem potenciálneho zákazníka z vašej firmy, preto ak máte o vašej webstránke pochybnosti, požiadajte ma o jej nezáväzný audit. V prípade, že vaša webstránka bude potrebovať vylepšenie, rád vám s tým pomôžem. 
 

Pri tvorbe webstránok sa držím týchto zásad: 

 
Štruktúru webstránky tvorím podľa štatistických dát – z dát, ktoré poskytuje spoločnosť Google, identifikujem kľúčové slová, ktoré vaši zákazníci hľadajú v súvislosti s vaším biznisom a podľa nich identifikujem optimálnu štruktúru vašej webstránky. 

 
Dbám na moderný dizajn – webstránka bude vystavaná v súčasnom, modernom dizajne a tak, aby bola prehľadná a dobre čitateľná. 

 
Kľúčové informácie dávam na viditeľné miesto – na webstránke uverejňujem všetky dôležité informácie, ktoré by ste inak museli opakovane poskytovať telefonicky alebo  
e-mailom na dobre viditeľnom mieste. 

 
Vždy používam responzívny dizajn – webstránka bude vždy dobre čitateľná aj na mobilných telefónoch a tabletoch, bez toho, aby jej návštevník musel texty zväčšovať. 

 
Dizajn webstránky prispôsobujem obsahu (a nie obsah dizajnu šablóny) – editor Wix je natoľko flexibilný, že je s ním možné vytvoriť akúkoľvek Wix šablónu, ktorá bude plne kompatibilná s dátami, ktoré na webe potrebujete publikovať.  Vaša nová Wix šablóna či stránka cez Wix je tak potom v prípade potreby jednoducho editovateľná, aby bola vždy aktuálna a moderná. 

 
Dbám na precízne on-page SEO – všetky texty webstránky – teda URL adresy, názvy stránok, meta popisy, kľúčové slová, názvy článkov, popisy fotiek, texty článkov – sú prispôsobené heslám, ktoré pri vyhľadávaní používajú vaši potenciálni zákazníci, a tak Google vašu stránku zobrazí na vyšších priečkach. 

 
Vyhotovujem kvalitné fotografie a videá – dizajn webstránky staviam na kvalitných fotografiách a videách, lebo pekné fotografie a videá dopĺňajú dizajn webstránky a majú tiež silnú emocionálnu výpovednú hodnotu. Ak sa chystáte prevádzkovať e-shop, vaše produkty nafotím tak, aby boli pre kupujúcich skutočne atraktívne, pretože dobrá produktová fotografia má veľký vplyv na predaj daného produktu. 

 
Texty článkov píšem vždy štruktúrovane a s vysokou výpovednou hodnotou – klientom pripravím štruktúrované, relevantné a užívateľsky zrozumiteľné texty. Ak treba vyhotoviť webstránku aj v cudzom jazyku, zariadim preklady textov. 

 
Odlíšim vás od konkurencie – ako odborník odhadnem prednosti, ktoré má vaša firma oproti konkurencii a tie jasne pomenujem a zdôrazním. 

 
Na tvorbu webstránok používam užívateľsky nenáročný online webový editor – webový editor Wix môže vďaka svojmu intuitívnemu ovládaniu používať – podľa mojej skúsenosti – ktokoľvek. Po krátkom zaškolení  vám webový editor Wix umožní robiť úpravy obsahu na vašom webe samostatne, aj bez pomoci Wix experta. Nevýhodou je, že Wix zatiaľ nie je v slovenskej mutácii, no k dispozícii je Wix CZ mutácia. 

 
Off-page SEO optimalizácia – vašu webstránku zaradím do najdôležitejších katalógov firiem a vyhotovím zápis v katalógu Google Moja firma. 

 
Reklama cez službu Google Ads (tiež PPC reklama) – pre počiatočné zviditeľnenie vašich produktov či služieb nastavím reklamu, ktorá vám prinesie prvé kliknutia na vašu stránku. 

 

Ak máte pocit, že potrebujete nový účinný nástroj pre váš digitálny marketing a neviete ako vytvoriť stránku cez Wix / Editor X, ak potrebujete vytvoriť vlastnú Wix šablónu alebo ak vás zaujíma moja cenová ponuka na vytvorenie Wix webstránky, neváhajte a kontaktujte ma ešte dnes. 

Ukážky webových stránok vytvorených editorom Wix

bottom of page