Kurz fotografovania

Fotografický kurz umeleckej fotografie ako dobrý nápad a tip na teambuildingové aktivity

Umelecká fotografia je užitočné, ducha povznášajúce a cenovo prijateľné trávenie voľného času s nezanedbateľnými psychoterapeutickými účinkami. 

  

Ak už roky premýšľate o tom, že by ste sa raz v živote chceli venovať umeleckej fotografii ako svojmu koníčku, mali by ste vedieť, že už nemusíte hľadať dôvody prečo sa to nedá, lebo:

  

  • nepotrebujete žiadny drahý fotoaparát, ba dokonca si bohato vystačíte aj s mobilom, 

  • nepotrebujete investovať do drahého fotografického softvéru ani cent, 

  • áno, potrebujete síce počítač, ale určite vám na začiatok postačí ten, ktorý máte doma, 

  • stačí len chcieť naučiť sa niečo nové, vyčleniť si na to čas a jednoducho ísť do toho. 

​ 

Problém je, že na slovenskom trhu je síce pestrá paleta kurzov fotografie, no len vo výnimočných prípadoch tam nájdete kurz fotenia zameraný na umeleckú fotografiu. 

  

Ak by ste sa umeleckej fotografii chceli naozaj venovať, dohodnite si so mnou individuálny alebo firemný, skupinový fotokurz (workshop) umeleckej fotografie, ktorý je aj skvelý nápad na teambuilding. V mojom kurze umeleckej fotografie vás naučím: 

  

  • aké motívy v umeleckej fotografii pôsobia výtvarne a poeticky, 

  • ako správne technicky fotografovať zrkadlovkou alebo mobilom, aby ste si z digitalizovanej fotografie mohli v počítači vyhotoviť skutočné fotografické dielo, 

  • ako digitalizované fotografie spracovať a ako použiť emulátor čierno-bieleho alebo farebného fotografického procesu, aby ste digitalizovanú fotografiu premenili na fotografiu umeleckú, 

  • ako si fotografie vytlačiť, alebo kde si dať fotografie vytlačiť, aby vyzerali naozaj pekne, 

  • kde si dať fotografie rámovať a ako ich inštalovať, 

  • ako sa na fotografie pozerať a premýšľať, o čom nám chcú rozprávať. 

​ 

Hľadáte tipy na zaujímavé teambuldingové aktivity? Na Slovensku nájdete širokú ponuku rôznych kreatívnych kurzov, ale kurzy umeleckej  čierno-bielej fotografie v ponuke chýbajú. Takéto fotokurzy sú výborným nápadom na teambuilding pre zamestnancov, ktorí radi fotografujú a tvoria. Táto teambulldingová aktivita môže byť vo verzii outdoor, ale aj indoor.  

​ 

Cena za  teambuilding aktivitu – kurz fotenia (prípadne celková zľava) závisí od toho, koľko ľudí sa na tejto aktivite zúčastní, koľko času chcú účastníci foteniu venovať a koľko fotografií si účastníci kurzu budú chcieť dať vytlačiť. Tlač fotografií je možné potom robiť priamo na mieste alebo sa tlač môže dodatočne objednať vo fotolabe. 

​ 

V prípade záujmu o zaslanie cenovej ponuky ma neváhajte kontaktovať

Ukážky prác účastníkov mojich kurzov